Plavby luxusnými loďami

Plavby luxusnými loďami

Zažite jedinečné spojenie poznávania a oddychu na okružných plavbách luxusnými výletnými loďami po celom svete.

Vyhľadajte si svoju plavbu online.

Ak sa chystáte na prvú plavbu, prečítajte si informácie o plavbách.

Medzi najznámejšie lodné spoločnosti patria Costa Crociere, MSC Crociere, Carnival, Celebrity Cruises, Aida, Royal Caribbean.

 

COSTA CROCIERE

Táto azda najpopulárnejšia európska lodná spoločnosť kombinuje európsku tradíciu, lákavé okruhy a klasický taliansky dizajn a štýl.
Bola založená v roku 1854 pod názvom „Giacomo Costa fu Andrea“. Nákladné lode zakladateľa Giacoma Costy zo začiatku prepravovali olivový olej a látky v oblasti Stredozemného mora, neskôr sa spoločnosť špecializovala len na nákup a export olivového oleja. V roku 2000 bola zakúpená korporáciou Carnival. Jej lode odrážajú talianske dedičstvo a štýl v súhre s vymoženosťami, ktoré sú očakávané od moderných lodí 21. storočia.

Destinácie:  Spoločnosť Costa patrí medzi populárne výletné linky v Európe, ponúkajúc viac ako 67 rozličných trás najmä v Stredozemnom mori, Severnej Európe, Baltickom mori, Rusku a v ponuke má aj transatlantické plavby na jar, leto a jeseň.

Názov lode Tonáž  Hodnotenie kvality
Rok výstavby Posledná renovácia
Costa Deliziosa   92.600 t 2010 2018
Costa Diadema 132.500 t 2014  
Costa Fascinosa 114.500 t 2012 2018
Costa Favolosa 114.500 t 2011 2018
Costa Luminosa   92.600 t 2009  
Costa Magica 102.587 t 2004 2015
Costa Mediterranea   85.619 t 2003 2017
Costa neoClassica   53.000 t 1991 2015
Costa neoRiviera   48.200 t 1999 2014
Costa neoRomantica   57.100 t 1993 2017
Costa Pacifica 114.500 t 2009  


Ubytovanie: Na výber sú vnútorné kajuty, kajuty s výhľadom na more a  kajuty s balkónom. Kajuty sú rozdelené do dvoch tried: Classic a Premium. Okrem kajút je možné aj ubytovanie v kategórii Suite (v apartmánoch), ktoré prináša veľa výhod ako napríklad VIP check-in, služby vlastného majordóma, každý deň čerstvé ovocie v apartmáne, župan, papuče, vlastnú vírivku a pod.

Stravovanie: Jedálne lístky sú od januára 2016 pripravované v spolupráci so svetoznámym šéfkuchárom Brunom Barbieri (7 hviezdičiek Michellin počas svojej doterajšej kariéry) a tradične sa na nich nachádzajú talianske regionálne špeciality: rôzne cestoviny, hydina a hovädzina, morské plody a autentická talianska pizza.
Hostia ubytovaní v kategórii Suite majú v cene aj jednu večeru pre dvoch v alternatívnej exkluzívnej reštaurácii. V opačnom prípade je potrebné večeru vopred rezervovať a platí sa á la carte. ​
V kajutách je k dispozícii 24 hodinový kajutový servis z limitovaného menu.
Na lodiach Costa neo (neoClassica, neoRiviera a neoRomantica) je vstup na večeru voľný, od 18:30 do 22:30.
Automatický servisný poplatok 15% k účtu sa pridáva na všetky zakúpené nápoje a extra služby.

Hostia a program: Hostia sú prevažne dvojice vo veku od 35 do 55 rokov; na väčšine okruhov tvoria až 80% Európania a z toho značnú časť Taliani. Na palube prevláda medzinárodná atmosféra a oznámenia sú často vo viacerých jazykoch.

Deti a mladí: Spoločnosť ponúka v cene plavby dobre organizovaný celodenný program pre deti a tínedžerov rozdelený do 4 vekových kategórií: Mini od 3 do 6 rokov; Maxi od 7 do 11; Teen Junior od 12 do 14 a Teens od 15 do 17 rokov. Pre každú skupinu sú denne pripravené adekvátne aktivity od 9 do 12h, od 15 do 18h a od 21 do 23:30h. Rodičia môžu počas plavby bezplatne využiť aj dva večery na romantické chvíle vo dvojici, zatiaľ čo sa ich deti zúčastnia na organizovanom večernom bufete alebo na pizza párty s dozorom.

Dospelí: Plavba v talianskom štýle je kombináciou amerického pohodlia a emócií Stredozemia. Mnohopočetný personál animácie pracuje usilovne na tom, aby každého dostal do správnej nálady. Costa Crociere je známa pre obľúbené tematické večery so zodpovedajúcimi večernými menu. Najznámejšou je Festa Italiana s aktivitami ako hra bocce, tancovanie tarantelly a hod pizzou.  Ďalej je to oslava Benvenuto A Bordo (Vitajte Na Palube) s kapitánom ako hostiteľom alebo Notte Tropical - tropická párty so stredomorskou príchuťou, ktorej vrcholom je polnočný „alfresco“ bufet. A pred koncom plavby sa konajú Rimske bakchanálie.
Na druhej strane sa nezabúda ani na americkú kultúru:  hry v bazéne, trivia, bingo a večerné predstavenia na úrovni sa prelínajú s klasickými koncertami v salónoch, lekciami taliančiny a umenia a kurzami varenia.

Fitness a oddych: Inšpirovaná starými Rimanmi, Costa kladie trvalý dôraz na wellness a relax. Samsara spa (kúpele) a salóny sú spravované spoločnosťou Steiner Leisure. Procedúry zahŕňajú množstvo masáží, telových zábalov a tvárovej kozmetiky. K dispozícii sú aj kadernícke služby a manikúra.
K dispozícii všetkým hosťom zdrama sú posilňovne so špičkovým tréningovým vybavením Technogym, bežecká dráha, základné kurzy fitness, bazény a vírivky. Lode Costa ponúkajú aj Golf Academy at Sea, s PGA (Professional Golfers' Association) clinics a golfovými exkurziami v niektorých prístavoch.

Dresscode: Počas 7 dňovej plavby sú spravidla 2 noci formálne. U mužov je vtedy požadovaný tmavý alebo športový oblek a kravata. Počas ostatných večerov je postačujúce ležérne casual oblečenie, hoci džínsy sú do reštaurácií nevhodné, podobne ako aj krátke nohavice po šiestej hodine večer na verejných priestranstvách.

Fajčenie: Falčenie je povolené iba vo vyznačených priestoroch na vonkajších palubách, v Cigar Lounge (k dispozícii na väčšine lodí Costa) a v kabínach s balkónom.

Oficiálna valuta: Oficiálna valuta na palube je Euro. Výnimkou sú plavby z prístavov v US, Južnej Amerike, Oriente a Ázii, kde je oficiálnou valutou americký dolár.

Sprepitné:  Sprepitné je € 10 na dospelú osobu a deň ($ 12,50 na plavbách v Karibiku a Južnej Amerike). Pre deti od 4 do 14 rokov je to 50% tejto sumy, zatiaľ čo za mladšie deti sa neplatí.

Vernostný program: Costa Club má 3 členské úrovne: Aquamarine, Coral a Pearl. Body sú získavané za počet dní a za extra zakúpené služby a produkty na palube. Výhodami členstva sú špeciálne zľavy na vybraných plavbách, darčekové  koše a fľaše perlivého vína v kabíne, zľavy v lodných butikoch a na spa procedúrach alebo večera bez príplatku v špeciálnej reštaurácii.

V cene je zahrnuté:
Kategória Classic:
•    Ubytovanie v kajute, výber z kajút základnej kategórie (nižšie paluby a pod.)
•    Plná penzia - strava v bufetovej a hlavnej reštaurácii (nápoje z automatu v bufetovej reštaurácii)
•    Výber medzi 1. a 2. sedením pre večere v hlavnej reštaurácii (len ako nezáväzná požiadavka)
•    Odnos batožiny pri nalodení aj vylodení a služby kajutového stewarda
•    Detský a mládežnícky klub s programom
•    Prístup na kultúrne a športové podujatia počas plavby
•    Relaxačné zariadenie lodí (fitness, vírivky, bazény)
•    100 bodov za každý deň plavby a 40 bodov za každých € 52 útraty na lodi

Kategória Premium:
•    Služby ako v kategórii Classic +
•    Výber z lepšie situovaných kajút (vyššie paluby, stred paluby a pod.)
•    Pre večere v hlavnej reštaurácii možnosť záväzného výberu medzi 1. a 2. sedením
•    Zadarmo na požiadanie kontinentálne raňajky do kajuty (v Classic - poplatok € 2)
•    24 hodinový room servis, donáška zadarmo (v Classic - poplatok € 2/ objednávka)
•    200 bodov za každý deň plavby a 80 bodov za každých € 52 útraty na lodi
•    10% zľava pri rezervácii ďalšej plavby v kajute s balíčkom Premium, Samsara alebo Suite s vyplávaním v priebehu nasledujúceho 1 roka (zľava sa vzťahuje len na cenu plavby po odpočítaní prístavných poplatkov)

V cene nie je zahrnuté:
•    Nápoje a minibar – je možné objednať si vopred nápojové balíčky
•    Sprepitné - platí sa v posledný deň plavby alebo vopred pri rezervácii
•    Fakultatívne výlety - rôzne ceny podľa itineráru a druhu exkurzie
•    Jedlo v špeciálnych reštauráciách A la Carte
•    Osobné výdaje na palube (osobný tréner, spa, kaderníctvo, čistiareň, minibar v kajute...)
•    Komplexné cestovné poistenie – informujte sa u nás o možnostiach zakúpenia 
•    Telefón a internet
•    Víza (ak sú potrebné)

 

 

MSC CROCIERE

Spoločnosť MSC Cruises je rodinná firma so základňou v Taliansku a vo Švajčiarsku.  Spoločnosť sa zameriava na okružné plavby už od konca 80-tych rokov. Dnes patrí medzi najvýznamnejšie plavebné spoločnosti na európskom trhu. Charakter plavieb, interiéru a celkového dizajnu lodí spoločnosti MSC je jednoduchá elegancia v typickom talianskom štýle v neformálnej amosfére. Na svojich lodiach tiež ponúka nezabudnuteľnú pohostinnosť a výbornú kuchyňu, ktorá určite prekoná vaše očakávania.

Destinácie: Spoločnosť MSC ponúka plavby hlavne v Stredozemnom mori, Severnej Európe, Karibiku, na populárnu Kubu ako aj stále obľúbenejšie zimné plavby do Dubaja a Južnej Ameriky.

Názov lode Tonáž  Hodnotenie kvality
Rok výstavby Posledná renovácia
MSC Armonia   58.625 t 2001 2014
MSC Divina 139.072 t 2012  
MSC Fantasia 137.936 t 2008  
MSC Lirica   58.825 t 2003 Nepredajná pre EU trh
MSC Magnifica   95.128 t 2010  
MSC Meraviglia 167.600 t 2017  
MSC Musica   92.409 t 2006 2016
MSC Opera   65.591 t 2004 2015
MSC Orchestra   92.409 t 2007  
MSC Poesia   92.627 t 2008  
MSC Preziosa 139.400 t 2013  
MSC Seaside 160.000 t 2017  
MSC Seaview 160.000 t 2018  
MSC Splendida 137.936 t 2009  
MSC Sinfonia   65.542 t 2002 2015

Ubytovanie: Klienti majú na výber zo 4 kategórií kajút: Bella, Fantastica, Aurea, Wellness a kajuty Yacht club. Rozdiel v kategóriách je v umiestnení kajút, v možnosti zmeniť si meno alebo dátum plavby a v ponúknutých službách.

Stravovanie: Večera na lodiach MSC je tradičnou päťchodovou udalosťou inšpirovanou autentickou talianskou kuchyňou. Na jedálnom lístku nájdete regionálne špeciality Stredozemia, čerstvo upečený chlieb, grilované kuracie prsia, lososa či šalát Caesar. V ponuke sú aj vegetariánske pokrmy, bezlepkové jedlá a nápoje, aj dezerty bez cukru. Typická tenká talianska pizza v bufetovej reštaurácii je naozaj vynikajúca. Polnočný bufet je „retro“ tradíciou, ktorú už na väčšine súčasných lodí nenájdete.
Večera v hlavných reštauráciách sa podáva v dvoch sedeniach, o 18:00 a o 20:45 - časové rozmedzie sa môže meniť v závislosti od regiónu. V kajutách máte možnosť využiť 24hodinovú kajutovú službu Room service s limitovaným menu.

Hostia a program: Prevažne dvojice vo veku 35-55 rokov a rodiny (i vďaka tomu, že na mnohých plavbách deti v spoločnej kabíne s rodičmi cestujú zadarmo). S výnimkou karibských plavieb z Floridy, kde je takmer polovica cestujúcich zo Severnej Ameriky, väčšina hostí na lodiach pochádza z rôznych krajín Európy. Informácie a oznámenia sú bežne komunikované v 6 jazykoch (anglicky, taliansky, španielsky, nemecky, francúzsky a portugalsky), rovnako aj jedálne lístky a lodné noviny.

Deti a mladí: Na mnohých plavbách deti do nezavŕšených 13 rokov v spoločnej kabíne s rodičmi cestujú zadarmo a deti do nezavŕšených 18 rokov za malý príplatok. Na lodiach sú bezplatné detské kluby podľa veku (3 až 6 rokov, 7 až 11, 12 až 14 a 15 až 17), ktoré ponúkajú každý deň 14 hodín primeraných aktivít. Plus dve hodiny pre deti od 1 do 3 rokov. Okrem špeciálnych nápojových balíčkov, pre deti od 7 do 17 rokov sa dá zakúpiť aj špeciálna Teens Card s kreditom od € 30.

Dospelí: Okrem tematických prednášok, rôznych kvízov, počítačových školení a kurzov varenia, sú obľúbené aj lekcie taliančiny. Cez deň športové podujatia a turnaje, remeselné a umelecké kurzy, súťaže a tematické oslavy, videohry, 4D kino, F1 simulátor... Večerné programy zdôrazňujú stredomorské dedičstvo plavebnej spoločnosti: tanečné a hudobné predstavenia v sále divadla, kasíno, živá hudba v salónoch, diskotéky do neskorej noci... Vo futuristických divadelných sálach MSC na vás čaká každý večer iný program - dokopy 80 rôznych originálnych produkcií, umelci, hudobníci, speváci, akrobati a tanečníci zo všetkých kútov sveta. Animátori MSC si dávajú záležať i mimo javiska – nezanedbávajú napríklad ani sólo cestujúcich, ktorí hľadajú tanečných partnerov alebo spoločníkov pre denné aktivity.

Fitnes a oddych: V posilňovniach je k dispozícii moderné tréningové vybavenie Technogym, bežecké dráhy a základné fitness aktivity (aerobik, fit dancing, spinning, jóga, pilates...). Na palubách môžete hrať basketbal, futbal, minibowling a minigolf, squash, stolný tenis, tenis atď.
Na palubách lodí MSC nájdete aj spa (kúpele) v balinézskom šýle, ktoré sú vybavené saunami, vírivkami, tureckým kúpeľom a ponúkajú množstvo služieb, masáží a terapií.

Oblečenie: Dve formálne noci sú štandardom počas týždennej plavby a tri na dlhších okruhoch. Pri tejto príležitosti sa mužom doporučuje tmavý oblek, ale akceptovateľné sú aj športové saká s kravatou, a ženám večerné šaty alebo elegantný kostým. Ostatné večery sú neformálne, i keď v reštauráciách sú krátke nohavice či džínsy nevhodné.

Fajčenie: Na lodiach MSC nie je dovolené fajčiť v kajutách ani na balkónoch. Pre fajčiarov sú vyhradené viaceré verejné priestory v salónoch a na vonkajších palubách.

Oficiálna valuta: Na plavbách v Stredomorí, Severnej Európe, Abu Dhabi, Dubaji, Ománe, na Antilách a plavbách MSC Grand Voyages z európskych prístavov, ako aj na MSC Lirica v Číne je valutou na lodi euro (€). 
Na plavbách v Karibiku, Južnej Amerike, Južnej Afrike a pri plavbách MSC Grand Voyages z ne-európskych prístavov je valutou na lodi americký dolár ($).

Servisný poplatok/sprepitné: Hostia nad 13 rokov platia na osobu a deň € 9, deti od 2 do 13 rokov € 4,50. Servisné poplatky 15% (pri platení napr. nápojov alebo extra jedál) – tento poplatok sa pri zakúpení výhodných nápojových balíčkov platí až na konci plavby.

Doprava: Pre všetky plavby v Stredomorí s odchodom z Janova a Benátok spoločnosť MSC poskytuje garantovanú autobusovú dopravu s odchodom z Viedne a späť v cene 135-195 €/os.. Dopravu uskutočňujú moderné plne vybavené autobusy. Podľa potreby budú na jednotlivý odchod použité veľké alebo malé autobusy. Všetky autobusy sú nefajčiarske. Garantovaná je autobusová doprava pre všetky požiadavky uskutočnené prinajmenšom do 5 pracovných dní pred odchodom (neskôr na požiadanie, MSC spätne potvrdí disponibilitu). Rezervácia sedačiek v autobuse vopred nie je možná. V cene dopravy je aj 1 kus batožiny o váhe max 23 kg – nadmerná batožina nebude prijatá! Invalidné vozíčky, detské kočíky a podobne musia byť zahlásené vopred, pri rezervácii dopravy. Odchod autobusu do prístavu je večer pred začiatkom plavby, príchod do prístavu je v deň plavby. Odchod autobusu z prístavu po plavbe je hneď po vylodení.

Vernostný program: Všetci hostia, ktorí od 2006 absolvovali aspoň jednu plavbu s MSC, sa môžu stať členmi MSC Voyagers Club. Klub má 4 úrovne: Classic, Silver, Gold a Black. Body sa získavajú za absolvované dni plavby podľa rezervovanej kategórie a za extra útraty za nápoje a služby zakúpené na lodi. K výhodám členstva patria zľavy na ďalšie plavby, ako aj na niektoré služby na palube (podľa úrovne; napr. privítací koktejl, ovocný kôš, prioritné vylodenie, fotografia, lekcia tanca zdarma...)

 

Cena MSC zahŕňa:

Kategória Bella

 • Ubytovanie v plne vybavenej kajute s regulovateľnou klimatizáciou, 2 posteľami, ktoré sa dajú spojiť do manželskej, 2 nočnými stolíkmi, skriňou, stolíkom a stoličkou, flat TV, minibarom, telefónom, trezorom, kúpeľňou so sprchou a WC, sušičom na vlasy, kozmetikou. 24hodinový kajutový servis (za poplatok). Wi-fi internet (za poplatok)
 • Premium-Buffet otvorený 20 hodín denne (v cene), reštaurácie s obsluhou otvorené počas podávania hlavných jedál
 • Výber zo špecializovaných reštaurácií (za poplatok)
 • Predstavenia v štýle Broadway show v divadle
 • Bazény a lehátka
 • Športové aktivity na otvorených palubách (rýchlochôdza, basketbal, futbal, tenis atď.)
 • Moderne vybavené Fitness centrum
 • Zábavné programy a animácia
 • Programy a animácia pre deti rozdelené podľa vekových kategórií
 • Služby kvalifikovaného personálu hovoriaceho viacerými jazykmi
 • Možnosť výberu kajuty (podľa obsadenosti)
 • Možnosť výberu času sedenia v reštaurácii (podľa obsadenosti)
 • Body MSC Voyagers Club za každú absolvovanú plavbu

Kategória Fantastica:

 • Služby Bella +
 • Raňajky servírované do kajuty a 24hodinový kajutový servis (bez príplatku)
 • 50% zľava na kurzy fitness (napr. joga) a služby osobného trénera
 • Extra aktivity pre deti: hravé jazykové kurzy a kurzy varenia (podľa ponuky)
 • Výber kajuty z ponuky lepšie situovaných kajút
 • Možnosť rezervácie Super-Familienkabine (podľa obsadenosti)
 • Priorita pri výbere času na večerný turnus v reštaurácii

Kategória Aurea:

 • Služby Bella a Fantastica +
 • Nápojový balíček Premium All Inclusive v cene
 • Balíček wellness vrátane 1 masáže podľa výberu (max. 60 min., s výnimkou masáže Bali), používanie solária
 • Koktejl na privítanie
 • Vstup do Thermal Suite počas celého trvania plavby (iba pre dospelých): voľný vstup do Thermal Area počas celej plavby
 • Set produktov (na tvár, vlasy a telo) v kajute
 • Prioritný Check-in a batožinový servis v deň nalodenia
 • Výber z najlepších voľných kajút
 • Individuálny výber časov večere a stoly v oddelenej časti hlavnej reštaurácii

Kategória Wellness (od leta 2017):

 • Služby Bella a Fantastica +
 • Uvítací balíček v kajute (tričko, krátke športové nohavice, športový uterák a náramok)
 • 1 športový drink na deň v minibare kajuty
 • Voda zadarmo počas celej plavby v baroch, reštauráciách, bufete a v kajute
 • Výber zo zdravého menu v reštauráciách a v bufete
 • Lekárska prehliadka MSC: zmeranie krvného tlaku, elektrokardiogram, meranie tukov, konzultácia o prevencii
 • Test InBody* a následná konzultácia vykonaná odborným personálom
 • Personalizovaný Wellness & Fitness program
 • 1 tréning denne, vrátane dňa nalodenia a vylodenia
 • Pranie osobného športového oblečenia do fitness centra
 • Internetové pripojenie na používanie aplikácie Technogym (fitness a wellness aplikácia)
 • 1 kópia spoločnej fotografie všetkých účastníkov programu Wellness
 • 1 vybraná exkurzia na pevnine z ponuky Wellness exkurzií

* InBody predstavuje revolučnú analýzu zloženia ľudského tela. Test je rýchly, neinvazívny a jeho výsledkom je tabuľka ilustrujúca telesný tuk, BMR (Basal metabolic rate = množstvo energie v kalóriách vydávanej telom v pokojnom stave), svalovú hmotu, množstvo vody v tele atď.

 

Cena MSC nezahŕňa:

- Nápoje a minibar (je možné zakúpiť si vopred výhodné nápojové balíčky)
- Sprepitné (platí sa v posledný deň plavby alebo vopred pri rezervácii:  € 9 / osoba a noc)
- Fakultatívne výlety v prístavoch - rôzne ceny podľa itineráru a druhu exkurzie (možnosť zakúpenia výhodných balíčkov vopred)
- Jedlo v klubových reštauráciách A la Carte
- Osobné výdaje na palube (osobný tréner, spa, služby fotografa, kaderníctvo, čistiareň, minibar v kajute atď.)
- Možnosť zmeny mena za poplatok € 50 na osobu do 7 pracovných dní pred odchodom
- Komplexné cestovné poistenie – informujte sa u nás o možnostiach zakúpenia 
- Telefón a internet
- Víza (ak sú potrebné)

Internet na palube - na výber sú 3 internetové balíčky*:

Social Media Paket - Cena € 4,90 za deň alebo € 19,90 za týždeň
S týmto balíčkom sa hostia môžu pripájať celý deň na sociálne siete ako Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Snapchat, WeChat alebo WhatsApp. Bez limitu. Pripojenie pre max. jedno zariadenie.

Surfer Paket - Cena € 11,90 za deň alebo € 34,90 za týždeň 
Pripojenie na sociálne siete bez obmedzenia + prístup na Internet (surfovanie, chat, e-mails). Limit 200 MB za deň / 960 MB za plavbu v trvaní 8 dní (pri zakúpení balíčka vopred). Limit 170 MB za deň / 800 MB za plavbu v trvaní 8 dní (pri zakúpení balíčka na palube). Pripojenie pre max. 2 zariadenia.

Streamer Paket - Cena € 22,90 za deň alebo € 69,90 za týždeň
Pripojenie na sociálne siete bez obmedzenia + prístup na Internet (surfovanie, chat, e-mails). Limit 410 MB za deň / 1,8 GB za plavbu v trvaní 8 dní (pri zakúpení balíčka vopred). Limit 340 MB za deň / 1,5 GB za plavbu v trvaní 8 dní (pri zakúpení balíčka na palube). Pripojenie pre max. 4 zariadenia.

* Cena sa môže meniť podľa destinácie.