Cestovné kancelárie

Cestovné kancelárie

Cestovné kancelárie (CK)

Na stránkach OK Holiday.sk a NajlacnejsiaDovolenka.sk sú v konečných cenách - t.j. bez skrytých príplatkov - prezentované, porovnané a predávané zájazdy štyridsiatich najvýznamnejších cestovných kancelárií pôsobiacich na Slovensku.

Okrem slovenských CK zastupuje naša cestovná agentúra taktiež najvýznamnejšie rakúske CK, nemecké CK a české CK.

Klient si u nás na jednom mieste porovná zájazdy všetkých cestovných kancelárií a naviac v konečných cenách vrátane príplatkov. Ceny zájazdov nenavyšujeme a sú presne rovnaké, ako ceny priamo v organizujúcej CK, vrátane všetkých zliav a bonusov.

Na trhu dnes pôsobí množstvo CK a CA, avšak našou obrovskou konkurenčnou výhodou je zobrazovanie konečných cien bez skrytých príplatkov, teda už aj vrátane povinných servisných poplatkov. V súčasnosti nájdete na našich stránkach zájazdy viac ako 120-tich cestovných kancelárii pôsobiacich na slovenskom, českom, rakúskom a nemeckom trhu. Všetky cestovné kancelárie sú preverené a poistené pre prípad insolventnosti. Počet CK, s ktorými spolupracujeme, sa neustále zvyšuje.

 

Aký je rozdiel medzi „cestovnou kanceláriou“ (CK) a „cestovnou agentúrou“ (CA)?

Cestovná kancelária je spoločnosť, ktorá organizuje zájazd. Cestovná kancelária rovnako zodpovedá za každý zájazd a musí byť poistená proti úpadku. Cestovná kancelária uzatvára zmluvu o zastúpení pri predaji svojich zájazdov s cestovnou agentúrou, ktorá sa tak stáva autorizovaným zástupcom danej cestovnej kancelárie. Ak klient uzavrie zmluvu o obstaraní zájazdu prostredníctvom cestovnej agentúry, v zmluve je vždy uvedené, ktorá cestovná kancelária zájazd uskutočňuje a táto zároveň v zastúpení cestovnej agentúry vystupuje ako jedna zo zmluvných strán pri obstaraní zájazdu.