Baltský okruh Helsinky

Baltský okruh Helsinky, Litva, 14.8.2018, Raňajky

Baltský okruh Helsinky

Baltský okruh  Helsinky
Termín:
Načítavam ... 14.8.2018 – 22.8.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:9 dní
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Raňajky
Číslo termínu:58643518
1 708 € 1 598 € Konečná cena

Konečná cena je uvedená vrátane servisných poplatkov !


Popis zájezdu

Program zájazdu:

1. deň PRAHA (VIEDEŇ) - VILNIUS

Zraz na letisku, odlet z Prahy (Viedne) do Vilniusu (pri odlete z Viedne bez asistencie CK), privítanie na letisku, transfer do hotela. Návšteva mesta Vilnius, peší výlet cca 4 hodiny, ktorý zahŕňa návštevu Gediminasovho hradu a veže, katedrály sv. Anny, katedrály Vilnius a jej katakomby, prezidentského paláca, kostola sv. Kazimíra a miestnej univerzity.

2. deň TRAKAI

Raňajky. Odjazd do Trakai, čo je prekrásny národný park spojený s rovnomenným, historicky pamiatkovým hradom. Leží na úzkom polostrove a zo všetkých strán je obklopený vodou. Po celom národnom parku môžete nájsť stovky jazier a jazierok, ktoré nádherne zdobia prírodnú krajinu. Najväčšie jazero sa volá Galvé a sprevádza ho mnoho legiend a mýtov. Nie je to ale jediné jazero, ktoré má svoju históriu a povesť. Hrad Trakai je jedinečnou pamiatkou, predtým osídlenou litovskými kniežatami. Hrad má niekoľko obranných veží a je obklopený hradbami. V obytných budovách je možné sa pokochať drevenými galériami a môžete sa prejsť krásnymi sálami a komnatami, ktoré predtým kniežatá obývali. Transfer späť do Vilniusu. Nocľah.

3. deň RUNDALE – RIGA

Raňajky. Odjazd do Lotyšska cez Siaulia, jedno z najvýznamnejších miest krajiny „Hory krížov“ s tisíckami krížov, prinášaných pútnikmi z celého sveta. Potom pokračovanie v ceste do honosného zámku Rundale. Návšteva najslávnejšej barokovej perly v Lotyšsku. Príjazd do Rigy. Nocľah.

4. deň RIGA

Raňajky. Pešia exkurzia po meste Riga. Hlavné mesto Lotyšska bolo založené na konci 12. storočia, pri ústí rieky Ridzviny vznikol kláštor a miesto sa skoro stalo centrom. Najzaujímavejšou časťou je historická Vecriga (Stará Riga), plná germánskych stavieb, z ktorých najnavštevovanejší je kostol Sv. Petra, katedrála Rižský dóm, kostol Sv. Jakuba, príjemným zážitkom je zastavenie na Dómskom námestí, ktoré bolo premenené na miesto s kaviarňami, stánkami s pivom a nočnými barmi. Pokračovanie autobusom k Pamätníku Sloboda. Návšteva etnografického „open air” múzea. Nocľah.

5. deň SIGULDA TURAIDA

Raňajky. Návšteva biskupského hradu Turaida a národného parku Gauja. Mestečko Sigulda, je hlavným vstupom do NP Gauja a leží severovýchodne od Rigy. Toto miesto je známe ako Švajčiarsko Lotyšska. Sigulda sa pýši množstvom stredovekých hradov a jaskýň rozptýlených pozdĺž jedného z najkrajších údolí Gauja. Hrad Turaida stojí na kopci nad riekou Gaujou. Z mesta Sigulda rozkladajúcom sa na druhom brehu rieky vedie k hradu 1 km dlhá lanovka. Lanovka jazdí 40 m nad hladinou rieky a je z nej nádherný výhľad. Návrat do Rigy do Krimuldy, kde je pripravená návšteva druhého najstaršieho kostola v Lotyšsku, nocľah.

6. deň RIGA - PÄRNU –TALLINN

Raňajky. Transfer do Estónska. Odjazd do Tallinnu cez Pärnu, kde bude exkurzia po slávnom kúpeľnom letovisku Pärnu, s prechádzkou pozdĺž mora na známej promenáde. Odjazd do Tallinnu, nocľah.

7. deň TALLINN

Raňajky. Pešia prehliadka Tallinnu. Táto estónska metropola je nazývaná múzeom pod šírym nebom. Tallinn je starobylé mesto s množstvom historických pamiatok. Zo všetkých pobaltských miest má najzachovalejšie hradby, vrátane 20 obranných veží. V programe prehliadky je ortodoxný chrám Alexandra Nevského, brána Viru, starodávna ulica pri Studničnom kolese, katedrála Dom, hrad Tompea, radnica a návšteva kostola svätého Niguliste. Voľný čas, nocľah.

8. deň HELSINKY

Raňajky, transfer do prístavu a plavba do hlavného mesta Fínska - Helsiniek. Prehliadka mesta vrátane pevnosti Suomenlinna. Ďalej uvidíme napríklad Sibeillov monument, historické centrum, katedrálu na Senátnom námestí, prístav s trhoviskom, prezidentský palác, pravoslávnu Uspenskú katedrálu. V popoludňajších hodinách návrat do Tallinnu.

9. deň TALLINN

Raňajky a pokračujeme prehliadkou Tallinnu. Vyhliadková trasa autobusom - Pirita so zrúcaninou kláštora Bridgett, park Kadriorga. Návšteva estónskeho múzea umenia KUMU. Transfer na letisko. Odlet z Tallinnu do Prahy (Viedne).

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha – Vilnius a Tallinn – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) ubytovanie v hoteloch s raňajkami miestneho delegáta a sprievodcu CK ESO travel všetky transfery klimatizovaným autobusom výlety podľa programu trajekt loďou do Helsiniek a späť

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 129,- EUR fakultatívne výlety nad rámec programu prepitné cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

MOŽNOSTI PREDĹŽENIA:

Možnosť predĺženia pripojením k zájazdu EXO 950 - "Petrohrad - Moskva" - cena na vyžiadanie.

Možnosť predĺženia pripojením k zájazdu EXO 960 - "Petrohrad" - cena na vyžiadanie.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. DO ÚDAJOV O CESTUJÚCICH JE PRI DEŤOCH NUTNÉ ZADAŤ DÁTUM NARODENIA.
Po odoslaní formulára Vás budeme kontaktovať, poskytneme ďalšie informácie a vybavíme potrebné formality.
FIRST MOMENT - LAST MINUTE ZĽAVY SÚ UŽ ODPOČÍTANÉ !

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Aktuálna konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prísteľke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie je uvedené inak.

Potom, ako urobíte na našej stránke nezáväznú objednávku, overíme aktuálnu voľnú kapacitu a aktuálnu cenu.  Nevybavujeme objednávky, pri ktorých nie sú vyplnené všetky údaje cestujúcich vrátane veku! Akonáhle budeme mať všetko overené a potvrdené, spojíme sa s Vami, potvrdíme Vám rezerváciu a následne Vám emailom zašleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu, ako všetko vybaviť. Zmena cien, termínov a povinných príplatkov je vyhradená.

Aktuálnu cenu vrátane všetkých príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám radi na požiadanie overíme aj bez objednávky. Cena sa môže zmeniť, a to v závislosti od aktuálnej obsadenosti, ceny letenky, letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, atď. Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK