Baltský okruh Helsinky

Baltský okruh Helsinky - Litva

Baltský okruh Helsinky

Baltský okruh  Helsinky
Doprava:
letecky
Letisko:
Praha
Odjazd:
-
Strava:
Raňajky

Popis zájezdu

Program zájazdu:

1. deň PRAHA (VIEDEŇ) - VILNIUS

Zraz na letisku, odlet z Prahy (Viedne) do Vilniusu (pri odlete z Viedne bez asistencie CK), privítanie na letisku, transfer do hotela. Návšteva mesta Vilnius, peší výlet cca 4 hodiny, ktorý zahŕňa návštevu Gediminasovho hradu a veže, katedrály sv. Anny, katedrály Vilnius a jej katakomby, prezidentského paláca, kostola sv. Kazimíra a miestnej univerzity.

2. deň TRAKAI

Raňajky. Odjazd do Trakai, čo je prekrásny národný park spojený s rovnomenným, historicky pamiatkovým hradom. Leží na úzkom polostrove a zo všetkých strán je obklopený vodou. Po celom národnom parku môžete nájsť stovky jazier a jazierok, ktoré nádherne zdobia prírodnú krajinu. Najväčšie jazero sa volá Galvé a sprevádza ho mnoho legiend a mýtov. Nie je to ale jediné jazero, ktoré má svoju históriu a povesť. Hrad Trakai je jedinečnou pamiatkou, predtým osídlenou litovskými kniežatami. Hrad má niekoľko obranných veží a je obklopený hradbami. V obytných budovách je možné sa pokochať drevenými galériami a môžete sa prejsť krásnymi sálami a komnatami, ktoré predtým kniežatá obývali. Transfer späť do Vilniusu. Nocľah.

3. deň RUNDALE – RIGA

Raňajky. Odjazd do Lotyšska cez Siaulia, jedno z najvýznamnejších miest krajiny „Hory krížov“ s tisíckami krížov, prinášaných pútnikmi z celého sveta. Potom pokračovanie v ceste do honosného zámku Rundale. Návšteva najslávnejšej barokovej perly v Lotyšsku. Príjazd do Rigy. Nocľah.

4. deň RIGA

Raňajky. Pešia exkurzia po meste Riga. Hlavné mesto Lotyšska bolo založené na konci 12. storočia, pri ústí rieky Ridzviny vznikol kláštor a miesto sa skoro stalo centrom. Najzaujímavejšou časťou je historická Vecriga (Stará Riga), plná germánskych stavieb, z ktorých najnavštevovanejší je kostol Sv. Petra, katedrála Rižský dóm, kostol Sv. Jakuba, príjemným zážitkom je zastavenie na Dómskom námestí, ktoré bolo premenené na miesto s kaviarňami, stánkami s pivom a nočnými barmi. Pokračovanie autobusom k Pamätníku Sloboda. Návšteva etnografického „open air” múzea. Nocľah.

5. deň SIGULDA TURAIDA

Raňajky. Návšteva biskupského hradu Turaida a národného parku Gauja. Mestečko Sigulda, je hlavným vstupom do NP Gauja a leží severovýchodne od Rigy. Toto miesto je známe ako Švajčiarsko Lotyšska. Sigulda sa pýši množstvom stredovekých hradov a jaskýň rozptýlených pozdĺž jedného z najkrajších údolí Gauja. Hrad Turaida stojí na kopci nad riekou Gaujou. Z mesta Sigulda rozkladajúcom sa na druhom brehu rieky vedie k hradu 1 km dlhá lanovka. Lanovka jazdí 40 m nad hladinou rieky a je z nej nádherný výhľad. Návrat do Rigy do Krimuldy, kde je pripravená návšteva druhého najstaršieho kostola v Lotyšsku, nocľah.

6. deň RIGA - PÄRNU –TALLINN

Raňajky. Transfer do Estónska. Odjazd do Tallinnu cez Pärnu, kde bude exkurzia po slávnom kúpeľnom letovisku Pärnu, s prechádzkou pozdĺž mora na známej promenáde. Odjazd do Tallinnu, nocľah.

7. deň TALLINN

Raňajky. Pešia prehliadka Tallinnu. Táto estónska metropola je nazývaná múzeom pod šírym nebom. Tallinn je starobylé mesto s množstvom historických pamiatok. Zo všetkých pobaltských miest má najzachovalejšie hradby, vrátane 20 obranných veží. V programe prehliadky je ortodoxný chrám Alexandra Nevského, brána Viru, starodávna ulica pri Studničnom kolese, katedrála Dom, hrad Tompea, radnica a návšteva kostola svätého Niguliste. Voľný čas, nocľah.

8. deň HELSINKY

Raňajky, transfer do prístavu a plavba do hlavného mesta Fínska - Helsiniek. Prehliadka mesta vrátane pevnosti Suomenlinna. Ďalej uvidíme napríklad Sibeillov monument, historické centrum, katedrálu na Senátnom námestí, prístav s trhoviskom, prezidentský palác, pravoslávnu Uspenskú katedrálu. V popoludňajších hodinách návrat do Tallinnu.

9. deň TALLINN

Raňajky a pokračujeme prehliadkou Tallinnu. Vyhliadková trasa autobusom - Pirita so zrúcaninou kláštora Bridgett, park Kadriorga. Návšteva estónskeho múzea umenia KUMU. Transfer na letisko. Odlet z Tallinnu do Prahy (Viedne).

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha – Vilnius a Tallinn – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) ubytovanie v hoteloch s raňajkami miestneho delegáta a sprievodcu CK ESO travel všetky transfery klimatizovaným autobusom výlety podľa programu trajekt loďou do Helsiniek a späť

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 129,- EUR fakultatívne výlety nad rámec programu prepitné cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

MOŽNOSTI PREDĹŽENIA:

Možnosť predĺženia pripojením k zájazdu EXO 950 - "Petrohrad - Moskva" - cena na vyžiadanie.

Možnosť predĺženia pripojením k zájazdu EXO 960 - "Petrohrad" - cena na vyžiadanie.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žádné termíny nejsou aktuálně dostupné